Kdy volat praktického lékaře ?

Horečnaté stavy:

Horečka je nejrychlejší zbraň organismu proti infekci. Viry zabíjí již vzestup teploty a proti bakteriím mobilizuje imunitní systém. Proto není dobré teplotu ihned srážet medikamenty, ale raději ulehnout do klidu, zvýšit příjem tekutin, střídat ovocné ředěné šťávy, čaje, minerálky a zvýšit příjem vitamínů- hlavně vitamínu C – citrusy, vhodné jsou i zakysané mléčné výrobky, zázvor, anýz, cibule a česnek. Teplotu srážíme, pokud stoupá nad 39°C (u batolat nad 38°C- tedy v konečníku naměříme 38,5°C) nebo když už déle vyčerpává organismus a provází ji bolesti kloubů a svalů. Při vyšší teplotě 39 – 40°C začínáme Paracetamolem ( Paralen, Panadol, čípky, tablety, sirupy, Mexalen, Coldrex) podáváme po 6ti hodinách. Pozor na předávkování! Toxické pro játra!

Při převaze bolesti nad horečkou (svalové, kloubní) začínáme Ibuprofenem (Ibalgin, Brufen, Nurofen, Ibumax) též po 6 ti hodinách.

Oba léky je možné podat od 3 měsíců věku dítěte.

POZOR! Dětem do 15 ti let nikdy nepodávat ACYLPYRIN! Pokud teploty pomalu klesají a dítě má stále teplé končetiny (dlaně, plosky nohou) můžeme přiložit zábaly z vlažné vody nebo pod dohledem dítě osprchovat. Pokud teploty přetrvávají u dětí déle než 2 dny, objednejte se k lékaři!

Pokud se jedná o dítě do 2 let, doporučuje se objednání k lékaři již druhý den. Kojence do 7 měsíců musí lékař (ev. LSPP) vidět do 12 hodin od nástupu teploty.

Pokud jsou teploty provázené zvracením, průjmem, poruchou vědomí, febrilními křečemi, vyhledejte lékaře co nejdříve.

 

 

Dále připravujeme

 


Kontakt

Dětská ordinace Vodňany s.r.o.

Sídl. Škorna 1223, 389 01 Vodňany

Telefon: 734 33 90 96
používáme WhatsApp!Najdete nás na mapy.cz

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: