V rekonstrukci...

 

Vážení rodiče,

 

V současné demokratické době, není již zdraví dětí jen státním zájmem, ale přirozeně hlavně starostí Vás rodičů.

Mezi nejvýznamnější preventivní opatření bezesporu patří očkování proti závažným nemocem, které se dříve nejvíce podílely na dětské úmrtnosti, která je nyní, právě díky očkování, nejnižší v historii vyspělých států. Mezi povinná očkování u nás nadále patří vakcinace proti tetanu, záškrtu, černému kašli, dětské obrně, spalničkám, zarděnkám, příušnicím a hepatitidě B, které jsou plně hrazené ze zdravotního pojištění.

Rodiče mohou dále zvýšit naději svých dětí na zdravý život dobrovolným očkováním proti závažným pneumokokovým onemocněním od 2 měsíců

věku dítěte-hrazeném zdravotmími pojišťovnami, včetně očkování proti nebezpečným meningokokům C+B.,na které pojišťovny jen připlácejí ve svých preventivních programech. Dále můžete dítě očkovat proti rotavirům, hepatitidě A, klíšťové encefalitidě, chřipce a starší děti pak znovu proti černému kašli a HPV onemocnění.

Zatím jen děvčatum od 12tého roku do 13 ti let  HPV vakcíny hradí pojišťovny. V tomto období se  očkují jen 2 dávky ,stejně tak u chlapců, pro které je očkování  též přínosné. Chrání proti malignímu  bujení o oblasti genitálu ,konečníku, úst a hrtanu. Chlapcům  zdravotní pojišťovny přispívají též ze svých podpůrných programů.

I přes preventivní prohlídky žen se řadí toto onemocnění k nejčastějším zhoubným nádorům u nás a navíc očkování chrání i proti genitálním bradavicím, které jsou velmi časté a znepříjemní život na dlouhou dobu oběma pohlavím.

 

Ptáte-li se na náš názor:

Častou obavou rodičů je domnělé přílišné zatížení malých dětí očkováním a někteří jej dokonce odmítají.

Zeptejte se někoho, kdo trpí chronickým zánětem jater po hepatitidě, či dítěte s postižením sluchu a ztrátou končetin po septickém onemocnění, zda je šťastné, že si vytvořilo protilátky proti prodělanému onemocnění vlastními silami?

Těch početných nešťastníků, kteří podlehli těmto nemocem, se již nezeptáte.

Každý zásah do organismu přináší jistá rizika, ale riziko onemocnění je několikanásobně vyšší, než minimální  rizika očkování.

 

Fakta v číslech na závěr:

Navíc, v současnosti jsou očkovací látky mnohem šetrnější. Ještě v roce 2006 se při očkování proti 7 nemocem používalo 3041 antigenů, nyní proti 11 nemocem jen 126. To je snad velký důkaz snížení imunitní zátěže dítěte.

Je též prokázáno, že imunitní systém dítěte má být postupně stimulován, nikoli vyčerpáván těžce probíhajícím onemocněním, které ho mohou dlouhodobě poškodit.

 

očkovací kalendář

aktuální ceník očkovacích látek

 


Kontakt

Dětská ordinace Vodňany

Škorna 1223, 389 01 Vodňany

Telefon: 734 33 90 96


Najdete nás na mapy.cz

Dětská pohotovost Strakonice

  • sobota, neděle, svátek od 8 do 16 hodin.
  • v akutních případech na ambulanci dětského oddělení
 


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: