nastávajícím rodičům

Již před porodem dítěte by měli rodiče vybrat svému potomkovi dětského lékaře, kterému jej svěří do preventivní a léčebné péče.

Budeme potěšeni, pokud nám dáte Vaši důvěru a spolu s Vámi se budeme snažit o zdravý a správný vývoj Vašeho děťátka třeba až do jeho 19-tých narozenin.

Před odchodem z nemocnice nahlaste naší adresu k odeslání propouštěcí zprávy a před příchodem domů nás telefonicky kontaktujte.

Lékař by měl Vaše dítě prohlédnout do 24 hodin po propuštění z porodnice a je tedy potřeba se na návštěvě domluvit.

Kontrola dítěte je nutná, i když nemáte ještě jeho rodné číslo a vyřízené zdravotní pojištění. To vše se doplní až v následujících dnech.

Uvítáme též, pokud se budete chtít ještě před porodem s námi seznámit a poznat prostředí ordinace. Vzhledem k ohrožení infekčními nemocemi, volte prosím k návštěvě preventivní ordinační hodiny…..

Před příchodem novorozence do rodiny by měli být členové domácnosti prosti infekčního onemocnění, aby nebyla ohrožena matka s dítětem. V poslední době se doporučuje včasné přeočkování dospělých proti černému kašli, aby se nestali nositeli smrtícího onemocnění pro neočkované dítě. Též není vhodné nosit novorozence do obchodů, lékáren a do uzavřených prostor plných lidí. Kojenec do 6 měsíců je téměř zcela odkázán jen na obranyschopnost své matky, kterou mu předává po porodu mateřským mlékem. Ochrana proti infekcím, přirozená výživa a pocit bezpečí v náručí kojící matky je to nejlepší, co můžete dítěti do života poskytnout.

 


Zdravotní pojišťovny se kterými máme smlouvu:

klik na odkaz


Kontakt

Dětská ordinace Vodňany s.r.o.

Sídl. Škorna 1223, 389 01 Vodňany

Telefon: 734 33 90 96
používáme WhatsApp!Najdete nás na mapy.cz

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: